گزارشی از مراسم تودیع ومعارفه نماینده فقیه در استان آذربایجانغربی

اولین جلسه شورای اداری دولت یازدهم در آذربایجان غربی با اولین نماز جمعه حجت الاسلام سید مهدی قریشی در کسوت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه مصادف شد.

 

 اولین جلسه شورای اداری دولت یازدهم در آذربایجان غربی امروز صبح در حالی با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در یک روز تعطیل و در هفته وحدت و در آستانه ایام مبارک دهه فجر برگزار شد که برای مردم استان و اعضای شورای اداری دارای اهمیت فروانی بود .   از یک طرف در این جلسه از تلاش های خالصانه و ولایت مدارانه نماد مقاومت و ایثار آذربایجان غربی حجت الاسلام غلامرضا حسنی که بدلیل  کهولت سن از امامت جمعه ارومیه و نمایندگی ولی فقیه در استان کناره گیری کرده ، تقدیر شد و در روی دیگر سکه حکم آیت الله خامنه ای به حجت الاسلام  دکتر سید مهدی قریشی فرزند سید السادات بزرگوار آیت الله علی اکبر قریشی نماینده مردم آذربایجان غربی در خبرگان رهبری و یکی از علمای برجسته کشوری به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه اعطا شد .   حجت الاسلام سید مهدی قریشی متولد ۱۳۴۲ ارومیه در کودکی تحت نظارت پدر تربیت شده و تحصیلات را تا مقطع دیپلم در شهرستان ارومیه به اتمام رسانده و پس از انجام خدمت سربازی در سال ۶۳ وارد حوزه علمیه تبریز شده است. همچنین دارای سوابق درخشان در جبهه های حق علیه باطل است. بعد از اتمام دروس مقدماتی در حوزه علمیه تبریز و بناب در سال ۱۳۶۷ به قم عزیمت کرد و حدود ۱۰ سال از محضر اساتید گرانقدر حوزه قم کسب علم کرده و در دروس آیات عظام شیخ جواد تبریزی، جوادی آملی، فاضل لنکرانی،مکارم شیرازی و… کسب فیض کردند.وی در سال ۱۳۷۷ به عنوان قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه منصوب شده بود و همچنین به تدریس  در دانشگاههای مختلف استان از جمله دانشگاه ارومیه مشغول است.

 

 در این جلسه که آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری ، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی مشاور رهبر معظم انقلاب و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حسنی مجاهد و مبارز نستوه آذربایجان غربی، حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و جمعی ازنمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، روحانیون، مدیران و مسئولان استان در سالن آمفی تئاتر استانداری حضور داشتند ، حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی با سوابق درخشان علمی و دانشگاهی و حوزوی امروز اولین نماز جمعه ارومیه که مصادف است با ایام پربرکت را در محضر رییس دفتر رهبری و سایر نمازگزاران ادا خواهند کرد.

 

همچنین در این جلسه از تمبر یادبود حجت الاسلام حسنی هم رونمایی شد و کلیپ مربوط به بخشی از زندگی نامه و رشادت های ایشان در این مدت هم پخش شد.

/ 0 نظر / 24 بازدید