کارگری که بر سکوی قهرمانی پارالمپیک لندن ایستاد/ دوپینک با خوراک سیب زمینی مادر

می گفتند ای کاش تو به جای برادرت می مردی

این قهرمان رقابت های پارالمپیک 2012 لندن عنوان داشت: هشت سال پیش در یک حادثه رانندگی پدر و برادر دو قلویم فوت کردند. برخی از آشنایان به من می گفتند که ای کاش تو به جای برادرت می مردی. از گفتن این حرف ناراحت نمی شدم چون وحید (برادر محمد) از نظر جسمانی سالم بود و طبیعی بود که بستگان این حرف را بزنند. بعد از این اتفاق تصمیم گرفتیم خانه و کاشانه خود را رها کنیم  و به کرمانشاه بیاییم.

خالوندی بیان داشت: به پیشنهاد پسرخاله ام رفتم سراغ ورزش، برخی ها می گفتند که تو با این وضعیت جسمانی می خواهی ورزش کنی؟ اما من می خواستم مثل بقیه ورزش کنم، مگر من چه چیزی کم داشتم؟ پس بدون توجه به این حرف ها، به دنبال ورزش رفتم و فقط خواستم ثابت کنم که من هم می توانم.

 

قبل از پارالمپیک 2012 لندن "بنایی" می کردم

قهرمان رقابت های پارالمپیک 2012 لندن تاکید داد: وضعیت مالی خانواده ام خیلی مناسب نبود، به همین دلیل مجبور بودم با برادرانم کار کنم، برای خودم شدم آرماتوربند، تا سه ماه قبل از پارالمپیک به این کار مشغول بودم اما وقتی مشخص شد که باید به این رقابت ها بروم، کارم را کنار گذاشتم و چسبیدم به تمرین.

خالوندی عنوان کرد: افتخار می کنم که کارگر بوده ام، مگر کار عیب است؟ من با تحمل این سختی ها به پارالمپیک رفتم و قهرمان هم شدم.

سیب زمینی های مادرم نیروزا بودند

قهرمان رقابت های پارالمپیک 2012 لندن بیان کرد: مادرم سیب زمینی هایی درست می کند که واقعا نیروزا هستند. قبل از رقابت های پارالمپیک هم مادرم خیلی سیب زمینی برایم درست می کرد و می گفت بخور تا زورت چند برابر شود. فکر کنم همین سیب زمینیها باعث شد نیزه ام را بیش از حد معمول پرتاب کنم.

مردم فکر می کنند که من میلیونر هستم

این ورزشکار کرمانشاهی گفت: برخی ها فکر ما می کنند که من میلیونر هستم. اما باور کنید تمام سکه هایی که پس از رقابت های پارالمپیک گرفتم، خرج شد. فقط مقداری را در بانک به صورت سپرده گذاشته ام تا زندگی ام را با آن بچرخانم.

وی اظهار داشت: هر مغازه ای که می روم قیمت اجناس را چند برابر می کنند وقتی دلیل این افزایش قیمت را می پرسم، صاحب مغازه می گوید شما که میلیونر هستید، این پول مثقالی از آن سکه ها هم نمی شود.

 

فرزندم چند روز پیش متولد شد

خالوندی به تولد فرزندش "بنیامین" اشاره کرد و بیان داشت: چند روز پیش خداوند، "بنیامین" را به من و همسرم هدیه داد. می خواهم تمام خاطرات و سرگذشتم را جمع کنم و یک روزی برای بنیامین تعریف کنم تا بداند پدرش چه سختی هایی را متحمل شده است.

وی ادامه داد: مرحوم پدرم تنها انتظاری که از فرزندانش داشت؛ حفظ آبرو بود، الان فکر می کنم که روح او از ما شاد و خشنود است.

خجالت می کشم که بگویم شغل ندارم

این ملی پوش تیم جانبازان و معلولین ایران عنوان داشت: من قهرمان پارالمپیک هستم، پس نباید دغدغه شغل داشته باشم، باور کنید پس از اتمام تمرین یا مسابقه تنها به یک چیز فکر می کنم؛ شغل! این درست نیست که یک قهرمان ورزشی شغل نداشته باشد.

وی گفت: مگر کرمانشاه چند مدال آور درجه یک دارد؟ یعنی در این استان برای ما شغل پیدا نمی شود؟ باور کنید خودم دیگر از این وضعیت خجالت می کشم، مسئولین قول می دهند، اما متاسفانه تاکنون عملی نشده است .به نظرم اصلا مهم نیست قهرمان جهان باشی یا المپیک، همه وعده می‌دهند و کسی به فکر عملی کردن شان نیست.

حقوق مربی را خودم می دهم

خالوندی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولین ورزشی امکانات مورد نظرش را فراهم کرده اند، گفت: باور کنید حقوق مربی ام را خودم می پردازم، این کار درست نیست که یک ورزشکار حقوق مربی را بدهد. گله از هیات جانبازان و معلولین ندارم چون واقعا در وضعیت مالی خیلی بدی به سر می برد، اما انتظار دارم که مسئولین عالی رتبه ورزش کرمانشاه به این مشکل رسیدگی کنند.

 

در کرمانشاه اسپانسر یک میلیون تومانی هم پیدا نمی شود

قهرمان رقابت های پارالمپیک 2012 لندن تاکید کرد: سال گذشته در لیگ برای یک تیم سمنانی مسابقه دادم، واقعیت این است که دوست دارم برای تیم شهرم مسابقه بدهم، اما تاکنون هیچ کسی پیدا نشده است که به عنوان اسپانسر در کنارم باشد.

وی در ادامه گفت: اسپانسرها دوست ندارند که در ورزش هزینه زیادی کنند، اما در مورد من این قضیه مستثنی است، چون قراردادم به یک میلیون تومان هم نمی رسد. شاید کسی رقم قرارداد را ببیند خنده اش بگیرد اما واقعیت این است که قهرمان پارالمپیک لَنگ یک میلیون تومان برای شرکت در لیگ است.

قانون 3 درصدی برای ما اجرا نشد

قهرمان پارالمیک لندن با اشاره به قانون 3 درصدی که طبق آن قهرمانان معلول و جانباز می توانند در ادارات استخدام شوند، گفت: این قانون وقتی تصویب شد خیلی مورد توجه جامعه معلولین و جانبازان گرفت، اما متاسفانه این وعده فقط در حد حرف باقی ماند و خبری از اجرایی شدنش تاکنون به گوش ما نرسیده است.

دوست دارم مشکلاتم را با استاندار کرمانشاه در میان بگذارم

خالوندی گفت: اگر شرایط فراهم شود دوست دارم که در یک جلسه خصوصی مشکلاتم را با استاندار کرمانشاه در میان بگذارم و برایش توضیح بدهم که وقتی قهرمان پارالمپبک شغل ندارد، چقدر برایش زجر آور است.

وی تاکید کرد: مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز به تازگی انتخاب شده اند، امیدوارم که ایشان حداقل به این خواسته ما قهرمانان ورزشی رسیدگی کنند.

اگر در جامعه الگو هستیم پس به ما رسیدگی کنید

وی در ادامه تصریح کرد: می گویند ما الگو هستیم، پس لطف کنند که به مشکلات الگوهای جامعه نیز رسیدگی کنند. این درست نیست که یک قهرمان و مدال آور ورزشی با پای خودش برود سراغ مسئولین و مشکلاتش را با آنها در میان بگذارد. من و سایرین خیلی پرتوقع نیستم، فقط انتظار داریم که به حداقل خواسته هایمان رسیدگی کنند.

 

تنها منبع درآمدم حقوق صندوق حمایت از قهرمانان است

خالوندی اظهار داشت: تنها حقوقی که الان دریافت می کنم از طرف صندوق حمایت از قهرمانان ورزشی است که ماهیانه حدود 900 هزار تومان پرداخت می کنند. همین پول نیز مرتب پرداخت نمی شود، برخی مواقع طی دو یا سه ماه این حقوق را می پردازند.

وی در ادامه عنوان کرد: به هر حال من آدم ناشکری نیستم و به همین هم قانع هستم، وقتی به گذشته و شرایط کنونی ام فکر می کنم خدا را هزار مرتبه شکر می کنم که همه چیز برایم تغییر کرده است.

رییس فدراسیون گفت نیزه را فقط 47 متر پرتاب کن

خالوندی اشاره ای به روز مسابقه در پارالمپیک لندن داشت و گفت: وقتی در استادیوم مسابقات در حال تمرین بودم، "خسروی وفا" به من گفت، سعی کن نیزه را 47 متر پرتاب کنی، البته خودم هم فکر نمی کردم که نیزه را این قدر پرتاب کنم.

وی تاکید کرد: زمانی که نیزه را پرتاب کردم چشم هایم را بستم، می ترسیدم قولی که به رییس فدراسیون داده ام عملی نشود، اما وقتی اعلام کردند که نیزه را 51.98 متر پرتاب کرده ام، از شدت خوشحالی داشتم دیوانه می شدم، هیچ کس رکوردم را باور نمی کرد، خسروی وفا می گفت کاش می گفتم نیزه را بیشتر از 47 متر پرتاب کنی. جالب اینجا بود چون مسابقه من همزمان با دیدار والیبال نشسته ایران بود کسی در استادیوم حضور نداشت، به همین دلیل تنها چند نفری خوشحالی کردیم.

این قهرمان پارالمیپک لندن در پایان گفت: قهرمانی من در رقابت های پارالمپیک خواست خدا بود، حدود یک سال از آن رقابت ها می گذرد اما هنوز نتوانسته ام به رکورد 51.98 نزدیک شوم.

 

/ 0 نظر / 22 بازدید