گزارش گروه تبلیغی منتظران مصلح

 با توجه به اینکه آموزش دادن احکام دینی و موازین اسلامی با استفاده از روش‌های قدیمی در جوانان تاثیر مطلوبی ندارد در این نهاد برای به کار گیری نیروهای نخبه و سبک‌های جدید تلاش می‌شود.
وی تصریح کرد: این گروه با هدف نهادینه کردن فرهنگ ناب محمدی همچنین پرورش دادن منتظران واقعی وارد میدان شده است لذا در راستای تحقق اهداف تعریف شده تا حد امکان از ابزارهای نوین و جذاب برای انتقال مفاهیم استفاده خواهد شد.
فرمانی گفت: امروزه به دلیل تغییر مقتضیات زمان و پیشرفت علوم رایانه‌ای همچنین توسعه اینترنت و فضای مجازی بخش عظیمی از وقت دانش‌آموزان به این موضوع اختصاص یافته است لذا به وسیله راه‌اندازی وب سایت منتظران مصلح در طول دو هفته آینده این آمادگی به وجود خواهد آمد از طریق فضای مجازی و اینترنتی به هدایت و راهبری نوجوانان همت گماشته شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: این گروه در سال 1386 فقط با 15 نفر روحانی فعالیت خود آغاز کرد و در طول این چهار سال بیش از 100 نفر روحانی با گروه همکاری خود آغاز کرده‌اند که به همت این عشاق اهل بیت در سال تحصیلی جاری بیش از 37 هزار نفر دانش‌آموز از تعلیمات گروه بهره‌مند شدند.
وی به راه‌اندازی سامانه پیام کوتاه با زیر پوشش قرار دادن 3 هزار نفر اشاره کرد و گفت: به طور هفتگی از این سامانه پیام‌های مختلف با محتوای احادیث، روایات و نکات پندآموز به نوجوانان ارسال می‌شود تا به این وسیله گام‌های موثری در رشد و بالندگی فکری نسل جدید برداشته شود.
فرمانی با بیان اینکه در آینده کارگروه پاسخ به سوالات شرعی راه‌اندازی خواهد شد اظهار داشت: نوجوانان به طور  قطع در امور مختلف سوال و ابهام‌های زیادی دارند لذا کارگروه مذکور با هدف شبهه‌زدایی از افکار و اذهان عمومی همچنین برای ارتقای سطح ایمان مردم راه‌اندازی خواهد شد.
این مسئول برقراری ارتباط تنگاتنگ با مسئولان اداره کل آموزش و پرورش خواستار شد و گفت: آموزش و پرورش در تربیت و تعیین خط فکری نسل جدید انقلاب به طور متقن سهم به سزایی دارد لذا با ایجاد تعامل وسیع بین مسئولان این نهاد و آموزش پرورش می‌توان برای پرورش دینی نوباوگان گام‌های موثری برداشت.
انتهای پیام/غ20

 

/ 0 نظر / 19 بازدید