امام جمعه و نماینده جدید ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی این هفته معرفی میگردد

تقوی در گفت‌وگو با تسنیم: با تجلیل از حجت الاسلام والمسلمین حسنی نماینده جدید ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه این هفته معرفی می‌شود

خبرگزاری تسنیم: رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور گفت: نماینده جدید ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه، ضمن تجلیل از مجاهدت‌های حجت الاسلام والمسلمین حسنی، این هفته معرفی می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره تغییرات نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه در آذربایجان غربی، گفت: طی هفته جاری نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه تغییر می‌کند.

وی دلیل این تغییر را بیماری حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی اعلام کرد و گفت: هنوز حکم حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه جدید استان آذربایجان غربی صادر نشده است.

حجت‌الاسلام تقوی خاطرنشان کرد: هیئتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته عیادتی از حجت‌الاسلام حسنی داشتند.

وی افزود: از حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی، به‌عنوان یک شخصیت خدوم، زحمتکش و مجاهد عیادت شد و بعد هم صحبت شده که چون بیمار هستند، تغییر صورت گیرد. در این دیدار حجت‌الاسلام حسنی اعلام داشتند: "من مطیع مولا و رهبری هستم و هرطور که ایشان مصلحت بدانند، عمل می‌کنم".

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور تصریح کرد: روی چندین نفر کار کردیم و به این نتیجه رسیدیم که آقای سیدمهدی قریشی انتخاب شود. البته وی عضو هیئت علمی دانشگاه است و نیروی خوبی است که اهل استان آذربایجان‌غربی هم است.

حجت‌الاسلام تقوی تأکید کرد: قرار است ان‌شاء‌الله، این هفته برویم و ایشان را معرفی کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی قرار است به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان آذربایجان‌غربی انتخاب شود و از حجت‌الاسلام حسنی هم تجلیل به عمل می‌آید.

انتهای پیام/*منبع خبر خبرگزازی تسنیم

/ 0 نظر / 20 بازدید